3. Havalimanı Etkisi

Herkese merhabalar.. İstanbul’un ilçelerine, semtlerine, mahalle ve sokaklarına yirmi yılı aşkın süredir emeğini veren, hayatını bu yolla kazanan ve müşterilerinin mutluluğu için çalışan bir ekibiz. Ancak bizim de gönlümüzde taht kuran birkaç ilçe var. Bunlardan biri de Arnavutköy.

Arnavutköy şimdilerde tabiri caizse uçuşa geçen emlak piyasasıyla gündemde. Bunun doğrudan sebebi ise dünya çapında dev bir proje olan 3. Havalimanı. Çalışmalarında büyük ilerlemenin kaydedildiği 3. Havalimanı’nın açılış tarihinin belli olmasıyla birlikte çevresindeki konut fiyatlarında ve kiralarında artış gerçekleşti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde ziyaret gerçekleştirdiği 3. Havalimanı’nın açılış tarihi olarak 29 Ekim 2018 tarihi gösterildi. Havalimanı projesinin başlamışıyla birlikte bölge civarında birçok konut projesinin de çalışmalarına başlanmıştı. Öte yandan dünyanın en büyük havalimanı olma özelliği taşıyacak 3. Havalimanı’nın çevresindeki konutlarda büyük fiyat artışları gerçekleşti.

Çalışmaların hızla devam ettiği ve sona yaklaştığı 3. Havalimanı çevresindeki arsa ve konut sahiplerinin beklemeye geçtiği öğrenildi. Yoğun talebin olduğu bölgede yeterli konut kapasitesinin de olmayışı, bölgedeki konut ve kira fiyatlarında artışlara neden oldu. Uzmanlar, bölge civarında markalı konut projelerinin de hayata geçmesiyle konut, arsa ve kira fiyatlarında yüzde 30’luk bir artışın gerçekleşeceği uyarısında bulundu.

Sizler de bu değerli ilçede bir yer edinmek istiyorsanız taşınma işini bize bırakın. İçiniz rahat olsun, çünkü Alanur Nakliyat 20 yıl önce olduğu gibi bugün de sizlerin memnuniyeti için çalışıyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmeti bir arada siz değerli İstanbullulara sunmaya çalışıyor.