”Arnavutköy” İsmi Nereden Geliyor?

Yıllardır güzelliğini koruyan nadir yerlerden biri olan Arnavutköy’de evden eve nakliyat hizmetlerimiz hızla devam ediyor. Hizmet verdiğimiz bölgeleri olabildiğince tüm detaylarına kadar tanımaya çalışıyoruz ve geçtiğimiz günlerde ilçenin tarihine baktığımızda adıyla ilgili bilgiler dikkatimizi çekti ve sizle de paylaşalım dedik.

Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkie Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir.

Edirne asfaltı olarak bilinen yol güzergâhı 1939 yılından sonra ulaşımın kolay olması açısından yeniden düzenlenmiştir. Bu bölgeye Bulgaristan ve Yunanistan’dan mübadele yolu ile gelen Türklerin yerleşimi ile hane sayısı 350’ye ulaşan Arnavutköy 1951 yıllarında yeni yerleşimlerle bugünkü merkez isimli bölge oluşmaya başlamıştır.

İşte böyle bir hikayeye sahip Arnavutköy. Siz de eğer bu güzel ilçeye taşınmak istiyorsanız ya da ilçe içinde bir nakliye hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız bize 7/24 ulaşabilir uygun fiyata kaliteli nakliyatla tanışabilirsiniz. İyi günler dileriz.