Arnavutköy’ün Semtleri

Yeni bir yazıdan daha herkese selamlar. Bugün Arnavutköy’ün semtlerinden bahsedelim istedik. Belirtmek isteriz ki tecrübeli ekiplerimiz İstanbul’daki tüm ilçeleri köşe bucak tanımakta ve kusursuz taşımacılık hizmetini sizlere sunmak için gayret etmekteler.

Arnavutköy, sakin ve daha çok kırsal olarak niteleyebileceğimiz yaşamıyla İstanbul’un birçok ilçesinden farklı bir profile sahip. İlçenin ana yapısını ise beş semt oluşturmakta. Bu semtler Boğazköy, Bolluca, Haraççı, Taşoluk ve merkeze bağlı köyler.

Önceden Gaziosmanpaşa’ya bağlı olan ama nüfus artışından dolayı Arnavutköy’e dahil edilen Boğazköy tarihi bir semt. Semtte Osmanlı zamanından izler görmek mümkün ve günümüzde tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanlar da bulunmakta.

Haraççı, Arnavutköy’ün en çok gelişme gösteren beldelerden biridir. Özellikle Başbakanlık’a bağlı TOKİ’nin yaptırdığı villa ve konutlarla, İstanbul’un parlayan yıldızı olmaya aday bir mahalledir. Mahallinde bulunan araç muayene istasyonu sebebiyle otomobil sahiplerinin yılda en az bir kere uğradığı Haraççı, İstanbul şehir merkezine çok yakın sayılmamaktadır.

Genellikle villa tipi yerleşimin olduğu Bolluca ise Çevresindeki ormanlar sebebiyle İstanbul’un akciğerlerinden biridir. Bizi tercih eden birçok müşterimizin bulunduğu semt şehre uzak olsa da İETT otobüs seferleri mevcuttur.

Arnavutköy’ün ana hatlarını oluşturan Taşoluk ve merkez köylere de nakliyat hizmeti verdiğimiz hatırlatmak isteriz.

20 yılı aşkın deneyimimizle evden eve, işten işe nakliyatta ihtiyacınız olan herşey için bizimle iletişime geçin. Arnavutköy’de ve İstanbul’un her noktasında 7/24 hizmetinizdeyiz. Sağlıcakla kalın..