3. Havalimanı Etkisi

Herkese merhabalar.. İstanbul’un ilçelerine, semtlerine, mahalle ve sokaklarına yirmi yılı aşkın süredir emeğini veren, hayatını bu yolla kazanan ve müşterilerinin mutluluğu için çalışan bir ekibiz. Ancak bizim de gönlümüzde taht kuran birkaç ilçe var. Bunlardan biri de Arnavutköy.

Arnavutköy şimdilerde tabiri caizse uçuşa geçen emlak piyasasıyla gündemde. Bunun doğrudan sebebi ise dünya çapında dev bir proje olan 3. Havalimanı. Çalışmalarında büyük ilerlemenin kaydedildiği 3. Havalimanı’nın açılış tarihinin belli olmasıyla birlikte çevresindeki konut fiyatlarında ve kiralarında artış gerçekleşti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde ziyaret gerçekleştirdiği 3. Havalimanı’nın açılış tarihi olarak 29 Ekim 2018 tarihi gösterildi. Havalimanı projesinin başlamışıyla birlikte bölge civarında birçok konut projesinin de çalışmalarına başlanmıştı. Öte yandan dünyanın en büyük havalimanı olma özelliği taşıyacak 3. Havalimanı’nın çevresindeki konutlarda büyük fiyat artışları gerçekleşti.

Çalışmaların hızla devam ettiği ve sona yaklaştığı 3. Havalimanı çevresindeki arsa ve konut sahiplerinin beklemeye geçtiği öğrenildi. Yoğun talebin olduğu bölgede yeterli konut kapasitesinin de olmayışı, bölgedeki konut ve kira fiyatlarında artışlara neden oldu. Uzmanlar, bölge civarında markalı konut projelerinin de hayata geçmesiyle konut, arsa ve kira fiyatlarında yüzde 30’luk bir artışın gerçekleşeceği uyarısında bulundu.

Sizler de bu değerli ilçede bir yer edinmek istiyorsanız taşınma işini bize bırakın. İçiniz rahat olsun, çünkü Alanur Nakliyat 20 yıl önce olduğu gibi bugün de sizlerin memnuniyeti için çalışıyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmeti bir arada siz değerli İstanbullulara sunmaya çalışıyor.

Haraççı Evden Eve Nakliyat

Herkese selamlar.. Sıcaktan bunaldığımız şu günlerde hepinize, özellikle de taşınma telaşında olanlarımıza kolaylıklar diliyoruz. Biz de işimiz gereği bu günlerde çok yoğun bir tempoyla çalıştığımız için halinizden anlıyoruz ve evden eve nakliyat konusunda her türlü hizmeti sizlere sunduğumuzu da hatırlatmak istiyoruz.

Arnavutköy’den bahsetmeye devam ediyoruz.. Sektörde yirmi yılı aşan tecrübemizle siz değerli İstanbullulara hizmet verdiğimiz güzel ilçelerden biri olan Arnavutköy, irili ufaklı birçok yerleşim yerinden oluşuyor ve bunlardan önde gelenlerden biri de Haraççı.

Arnavutköy’ün en çok gelişme gösteren beldelerinden biri olan Haraççı özellikle Başbakanlık’a bağlı TOKİ’nin yaptırdığı villa ve konutlarla, İstanbul’un emlak konusunda parlayan yıldızı olmaya aday olarak görülen bir mahalle. Ayrıca Haraççı, İstanbul’a pek yakın sayılmasa da yakınında bulunan araç muayene istasyonu sebebiyle otomobil sahiplerinin yılda en az bir kere uğradığı bir yer.

Siz de Arnavutköy’de ve tüm İstanbul’da güvenle en hızlı şekilde taşınmak istiyorsanız bize 7/24 ulaşabilir, fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz. Bizler de sizin mutluluğunuzdan büyük onur duyarız.

Sağlıcakla kalın..

Boğazköy Evden Eve Nakliyat

Yeni bir yazıdan daha herkese merhaba. Sıcak yaz günleri siz İstanbulluları oldukça bunaltsa da biz sizlere içinizi ferahlatacak hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Kaliteli ve güvenilir taşımacılığı uygun fiyatlara sizinle buluşturuyoruz, İstanbul’un heryerinde, her zaman hizmet veriyoruz.

Evden eve nakliyat hizmeti verdiğimiz Arnavutköy’ün semtlerine ve tüm köylerine profesyonel ekiplerimizle ulaşıp eşyalarınızı itinayla taşıyoruz. Şimdi de biraz, uzun yıllardır taşımacılık yaptığımız semtlerden biri olan Boğazköy’den bahsedelim.

Boğazköy, İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı bir belde. Arnavutköy’ün aşırı büyümesi nedeniyle diğer beldeler ortaya çıkmıştır. Boğazköy de bunların en büyüğüdür. 6000 haneden oluşan beldenin 3 mahallesi bulunmaktadır. İstiklâl Mah., Merkez Mah., Atatürk Mah.

Daha önce Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı bulunmakta olan Boğazköy tarihi bir mahalledir. Osmanlı döneminde başkent Edirne’ye gidilirken geçiş yolu olmuştur. Aynı zamanda bölge bir zamanlar esirler için hapis olarak da kullanılmıştır. Birçok tarihi yapı içeren Boğazköy’de, İstiklâl mahallesinde eski bir kilise de bulunmaktadır.

Boğazköy, Arnavutköy’ün nadide bir köşesi. Biz de siz değerli müşterilerimizin evlerini İstanbul’un bu güzel semtine taşımaktan büyük memnuniyet duyacağız ve sizlerin memnuniyetinden asla taviz vermeyeceğimize emin olabilirsiniz.

Bir başka yazıda görüşmek üzere.. Hoşçakalın.

Arnavutköy’ün Semtleri

Yeni bir yazıdan daha herkese selamlar. Bugün Arnavutköy’ün semtlerinden bahsedelim istedik. Belirtmek isteriz ki tecrübeli ekiplerimiz İstanbul’daki tüm ilçeleri köşe bucak tanımakta ve kusursuz taşımacılık hizmetini sizlere sunmak için gayret etmekteler.

Arnavutköy, sakin ve daha çok kırsal olarak niteleyebileceğimiz yaşamıyla İstanbul’un birçok ilçesinden farklı bir profile sahip. İlçenin ana yapısını ise beş semt oluşturmakta. Bu semtler Boğazköy, Bolluca, Haraççı, Taşoluk ve merkeze bağlı köyler.

Önceden Gaziosmanpaşa’ya bağlı olan ama nüfus artışından dolayı Arnavutköy’e dahil edilen Boğazköy tarihi bir semt. Semtte Osmanlı zamanından izler görmek mümkün ve günümüzde tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanlar da bulunmakta.

Haraççı, Arnavutköy’ün en çok gelişme gösteren beldelerden biridir. Özellikle Başbakanlık’a bağlı TOKİ’nin yaptırdığı villa ve konutlarla, İstanbul’un parlayan yıldızı olmaya aday bir mahalledir. Mahallinde bulunan araç muayene istasyonu sebebiyle otomobil sahiplerinin yılda en az bir kere uğradığı Haraççı, İstanbul şehir merkezine çok yakın sayılmamaktadır.

Genellikle villa tipi yerleşimin olduğu Bolluca ise Çevresindeki ormanlar sebebiyle İstanbul’un akciğerlerinden biridir. Bizi tercih eden birçok müşterimizin bulunduğu semt şehre uzak olsa da İETT otobüs seferleri mevcuttur.

Arnavutköy’ün ana hatlarını oluşturan Taşoluk ve merkez köylere de nakliyat hizmeti verdiğimiz hatırlatmak isteriz.

20 yılı aşkın deneyimimizle evden eve, işten işe nakliyatta ihtiyacınız olan herşey için bizimle iletişime geçin. Arnavutköy’de ve İstanbul’un her noktasında 7/24 hizmetinizdeyiz. Sağlıcakla kalın..

”Arnavutköy” İsmi Nereden Geliyor?

Yıllardır güzelliğini koruyan nadir yerlerden biri olan Arnavutköy’de evden eve nakliyat hizmetlerimiz hızla devam ediyor. Hizmet verdiğimiz bölgeleri olabildiğince tüm detaylarına kadar tanımaya çalışıyoruz ve geçtiğimiz günlerde ilçenin tarihine baktığımızda adıyla ilgili bilgiler dikkatimizi çekti ve sizle de paylaşalım dedik.

Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkie Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir.

Edirne asfaltı olarak bilinen yol güzergâhı 1939 yılından sonra ulaşımın kolay olması açısından yeniden düzenlenmiştir. Bu bölgeye Bulgaristan ve Yunanistan’dan mübadele yolu ile gelen Türklerin yerleşimi ile hane sayısı 350’ye ulaşan Arnavutköy 1951 yıllarında yeni yerleşimlerle bugünkü merkez isimli bölge oluşmaya başlamıştır.

İşte böyle bir hikayeye sahip Arnavutköy. Siz de eğer bu güzel ilçeye taşınmak istiyorsanız ya da ilçe içinde bir nakliye hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız bize 7/24 ulaşabilir uygun fiyata kaliteli nakliyatla tanışabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Arnavutköy’de Nakliyata Başlayışımız

arnavutköy evden eve nakliyat

Merhabalar değerli okuyucularımız. Yeni sitemizde ikinci yazı olan bu yazıyı yazmakta oldukça heyecanlıyım. Eğer sitemizde biraz gezindiyseniz bundan önce hazırlamış olduğumuz diğer semtlerin siteleri dikkatini çekmiştir. İstanbul’un tamamında evden eve nakliyat hizmeti veriyor olsak da sitelerini yavaş yavaş açıyoruz çünkü tüm sitelere o semtle ilgili özgün içerikler girmeyi ve sizleri evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat konusunda olabildiğince çok aydınlatmayı istiyoruz.

Bu yazımızda Arnavutköy’de evden eve nakliyata başlayışımızdan bahsetmeye karar verdik. Bildiğiniz gibi firmamız Bağcılar merkezli olmasına rağmen birçok farklı ilçede hizmet vermektedir. Bundan mütevellit göçün daha yoğun olmadığı dönemden beridir Arnavutköy’deki müşterilerimiz tarafından tercih ediliyoruz. Çünkü birçok nakliyat firmasının aksine birincil hedefimiz para kazanmak değil, sizleri memnun edebilmek. Biliyoruz ki sizi memnun edersek ardından maddi anlamda kaygılanmamıza gerek kalmayacak. İstiyoruz ki eski müşterilerimiz bizim yürüyen birer referansımız olsunlar. Bu sebeplerden dolayı hem en çok tercih edilen firma olduk, hem de çizgimizi bozmadan size ilk günki kalitemizin her gün üstüne koyarak bir şeyler sunabildik.

Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek, hoşçakalın efendim!

Arnavutköy’de Hizmetinizdeyiz

Evden eve nakliyat sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemizle sizlere kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmaya çalıştığımız ilçelerden biri de Arnavutköy. Kuzeyinde Karadeniz, güneyinde de Sazlıdere Barajı bulunmaktadır. İstanbul’un ciğerleri tabir edilen ormanlık alanlara sahip olan Arnavutköy’ün çevresinde Boğazköy, Bolluca, Taşoluk, Haraççı gibi beldeler bulunmaktadır. Her geçen gün insanların yeni inşa alanları açtığı ilçenin nüfusu 300 binlere yaklaşmış durumda. Biz de evden eve nakliyat hizmeti verdiğimiz için ilçenin gelişimini yakından gözlemliyoruz ve gidişat gösteriyor ki Arnavutköy’ün çehresi önümüzdeki senelerde epey değişecek.

2008 yılında resmen ilçe olan Arnavutköy, Avrupa Yakası’nın yüzölçümü en büyük ilçelerinden biri haline gelmiştir. Bu genç ilçe çevresinde bulunan Boğazköy, Bolluca, Taşoluk, Haraççı, Durusu ve Hadımköy beldelerinin birleşiminden oluşturulmuştur.  Bunların yanı sıra Arnavutköy sahip olduğu su potansiyeli ile İstanbul’un bir çok ilçesini geride bırakmaktadır. Başta Durusu Gölü olmak üzere Sazlıdere Barajı ile kuzeyinde mesire yeri olarak kullanılan ve İstanbulluların hoşça vakit geçirebildiği irili ufaklı bir çok gölet bulunmaktadır. Yeşil alanları, piknik alanları, mesire yerleri ve ormanlarıyla Arnavutköy, İstanbulluların özellikle hafta sonları sıkça ziyaret ettiği yerlerin başında gelmektedir.

Gelin evinizi birlikte taşıyalım, nakliyeyi sıkıntılı bir süreç olmaktan çıkarıp sizlere huzurlu, mutlu bir süreç yaşatalım. Arnavutköy’de ve tüm İstanbul’da kaliteli, uygun fiyatlı ve hızlı nakliyeyi sizlere sunuyoruz. Unutmayın günün her saati bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüşmek üzere, hoşça kalın..